Wielkość czcionki

Current Size: 100%

Styl wyświetlania

08/05/2016

Co będzie priorytetem starosty na tegoroczną wiosnę? Odpowiedź jest bardzo krótka – przede wszystkim edukacja i sprawy społeczne. Pełną parą realizujemy przygotowania do budowy nowej siedziby pogotowia i PCPR. Po drogach Powiatu Gdańskiego jeździ już pierwsza od lat karetka, będąca naszą własnością. W partnerstwie z gminami dofinansowujemy nie tylko budowę dróg, ale także najważniejsze powiatowe imprezy. Przygotowujemy konkurs na stanowisko dyrektora w szkole w Warczu.

30/06/2016

Informujemy, że w okresie wakacji zmieniają sie godziny pracy biblioteki pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim.

29/06/2016

W poniedziałek 27 czerwca b.r. Starosta Gdański podpisał umowę na budowę nowej siedziby pogotowia i PCPR. Budynek powstanie przy ulicy Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim. Z początkiem lipca rozpoczną się pierwsze prace, natomiast zakończenie budowy planowane jest na koniec kwietnia 2017 roku. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Lider: B&W Bożena Dzidkowska Usługi Ogólnobudowlane. partner konsorcjum: DEKPOL S.A.

24/06/2016

To arcyważne pytanie padło podczas cyklu zajęć edukacyjnych dla pruszczańskich przedszkolaków, które poprowadziła pani Alicja Birukowicz, nauczyciel bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim. Nauczycielka odwiedziła dzieci z kilku przedszkoli naszego miasta oraz powiatu i poprowadziła zajęcia pt. „Mieszkańcy lasów - gdzie mieszkają Krasnoludki?”. Podczas dziewięciu spotkań dzieci wykonywały prace plastyczne m.in.

24/06/2016

18 czerwca 2016r. Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim obchodził 70 rocznicę powstania. W uroczystości udział wzięli między innymi wicemarszałek Sejmiku Województwa Pomorskiego, Ryszard Świlski, Starosta Powiatu Gdańskiego, Stefan Skonieczny, przedstawiciele władz oświatowych i branżowych, przedsiębiorcy ale przede wszystkim absolwenci, wśród których najliczniejsi byli kończący szkołę w latach 50. i 60.

24/06/2016

Barszcz Sosnowskiego, ostrzeżenia pogodowe, informacje o stanie wałów i zagrożeniach klęskami żywiołowymi. Numery telefonów alarmowych i porady jak reagować w sytuacjach zagrozenia życia i zdrowia. Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatu Gdańskiego uruchomił stronę na której znajdziemy wiele ważnych i pożytecznych informacji. Więcej –   http://www.bezpieczny.gdanski.pl/

 

24/06/2016

Zarząd Powiatu Gdańskiego rozstrzygnął przetarg na budowę najważniejszej inwestycji dwóch najbliższych lat w powiecie – nowej siedziby pogotowia i PCPR. Wygrała oferta firmy B&W Bożena Dzidkowska Usługi Ogólnobudowlane. Wysokość brutto oferty to 8 309 122 złote.

- W poniedziałek podpiszemy umowę z wykonawcą, który wejdzie na plac budowy w przeciągu tygodnia – mówi Starosta Powiatu Gdańskiego, Stefan Skonieczny. – Przewidywane zakończenie budowy to koniec kwietnia 2017 roku.

23/06/2016

Uwaga UPAŁ

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w najbliższych dniach utrzymywać się będzie bardzo wysoka temperatura (od 30°C do 35°C). W weekend (25/26) można spodziewać się burz, miejscami z gradem. Pamiętajmy, by podczas upałów zachować ostrożność!

23/06/2016

Ogłoszony przez Marszałka Województwa Pomorskiego – Rok 2016 - Rokiem Pomorskiej Wspólnoty Obywatelskiej ma zwrócić uwagę na potrzebę ciągłego budowania i umacniania wspólnoty regionalnej, którą łączyłoby nie tylko zamieszkiwanie w regionie pomorskim. Inicjatywa ma zachęcać do pełniejszego poznania i utożsamiania się z symbolami Pomorza i jego osiągnięciami. Dużą rola w tym zakresie spoczywa na placówkach oświatowych i nauczycielach.

21/06/2016

W poniedziałek, 20 czerwca 2016 roku odbyła się XXIV zwyczajna Sesja Rady Powiatu Gdańskiego. Podczas obrad Radni Powiatu Gdańskiego udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu Gdańskiego, z wykonania budżetu za 2015 rok.
 

Strony

Gminy Powiatu Gdańskiego

  • Gmina Cedry Wielkie
  • Gmina Kolbudy
  • Gmina Pruszcz Gdański
  • Pruszcz Gdański
  • Gmina Przywidz
  • Pszczółki
  • Gmina Suchy Dąb
  • Gmina Trąbki Wielkie