Wielkość czcionki

Current Size: 100%

Styl wyświetlania

08/05/2016

Co będzie priorytetem starosty na tegoroczną wiosnę? Odpowiedź jest bardzo krótka – przede wszystkim edukacja i sprawy społeczne. Pełną parą realizujemy przygotowania do budowy nowej siedziby pogotowia i PCPR. Po drogach Powiatu Gdańskiego jeździ już pierwsza od lat karetka, będąca naszą własnością. W partnerstwie z gminami dofinansowujemy nie tylko budowę dróg, ale także najważniejsze powiatowe imprezy. Przygotowujemy konkurs na stanowisko dyrektora w szkole w Warczu.

21/07/2016

Pogoda powoli zaczyna sprzyjać plażowaniu i letnim kąpielom. Z tej okazji przypominamy, że do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszczu Gdańskim zgłoszono w tym roku następujące akweny wodne z przeznaczeniem do kąpieli.

21/07/2016

Ministerstwo Sportu i Turystyki prowadzi działania na rzecz rozwoju turystyki krajowej. W dniach 23-25 września b.r. przeprowadzona zostanie akcja pilotazowa "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Zapraszamy do udziału w akcji wszystki podmioty z branży turystycznej z terenu Powiatu Gdańskiego.

13/07/2016

W związku z realizacją projektu „Nasi bracia – zapylacze, nasze siostry – pszczoły 2” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Wójt Gminy Pszczółki zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie „Budujemy domy dla pszczołowatych”.

Szczególy w zalączonym regulaminie konkursu.

12/07/2016

W Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim zakończona została poważna modernizacja. - Do nowych pomieszczeń wprowadziliśmy wydzieloną obsługę podmiotów gospodarczych, w tym leasingów, co skróci czas oczekiwania na głównej sali operacyjnej - mówi Starosta Powiatu Gdańskiego, Stefan Skonieczny. Nowa organizacja pracy działa już od kilku dni.
 

11/07/2016

Lato to czas urlopów, wakacji ale również jest to sezon upałów. Najbardziej narażone na oddziaływanie wysokiej temperatury są osoby starsze oraz dzieci. Oto kilka zasad, jak postępować podczas upalnych dni.

1. Chroń organizm przed przegrzaniem- WODA

- w upalne dni organizm traci dużo wody dlatego należy systematycznie uzupełniać ilość płynów;

- należy unikać forsownego wysiłku fizycznego.

2. Unikaj bezpośredniego przebywania na słońcu  - UNIKAĆ SŁOŃCA

07/07/2016

Pismo Prezesa KRUS z apelem o bezpieczne wakacje.

05/07/2016

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi w ramach inwestycji pn.: Budowa drogi S-7 Gdańsk (A-1) - Elbląg (S-22) odc. Koszwały (dk nr 7, w. Koszwały) - Elbląg (z węzłem Kazimierzowo). Zadanie 1: Koszwały - Nowy Dwór Gdański, mogą pojawić się uciążliwości związane z 24-godzinnym trybem pracy. Prace w trybie 24-godzinnym planuje się na całej długości budowy zadania 1, tj.

05/07/2016

Obwieszczenie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku

o przystąpieniu do sporządzania projektu zmiany warunków korzystania z wód regionu wodnego Dolnej Wisły

04/07/2016

RUSZYŁ PROGRAM KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

04/07/2016

WYKAZ
nieruchomości przeznaczonych do wynajęcia

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2015r. poz.1774 z póżn.zm.).

Zarząd Powiatu Gdańskiego ogłasza co następuje:

30/06/2016

Informujemy, że w okresie wakacji zmieniają sie godziny pracy biblioteki pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim.

29/06/2016

W poniedziałek 27 czerwca b.r. Starosta Gdański podpisał umowę na budowę nowej siedziby pogotowia i PCPR. Budynek powstanie przy ulicy Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim. Z początkiem lipca rozpoczną się pierwsze prace, natomiast zakończenie budowy planowane jest na koniec kwietnia 2017 roku. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Lider: B&W Bożena Dzidkowska Usługi Ogólnobudowlane. partner konsorcjum: DEKPOL S.A.

Strony

Gminy Powiatu Gdańskiego

  • Gmina Cedry Wielkie
  • Gmina Kolbudy
  • Gmina Pruszcz Gdański
  • Pruszcz Gdański
  • Gmina Przywidz
  • Pszczółki
  • Gmina Suchy Dąb
  • Gmina Trąbki Wielkie