Powiat Gdański zakończył rewitalizację XIX wiecznego ogrodzenia przy dawnym ZOZ na ulicy Grunwaldzkiej 25 w Pruszczu Gdańskim

Ceglano – kute ogrodzenie oddano do użytku w tym samym czasie co budynek w którym pierwotnie mieścił się szpital, a potem ZOZ i współcześnie gabinety lekarskie. Miało to miejsce w 1894 roku.

- Przez ponad 120 lat ulica Grunwaldzka podniosła się o około pół metra. Zasypana ceglana podmurówka i podstawa słupków nasiąkały wodą i solą, co miało fatalny wpływ na cegłę. W porozumieniu z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków opracowaliśmy koncepcję rewitalizacji, zakładającą maksymalne wykorzystanie oryginalnych materiałów – mówi Wicestarosta Powiatu Gdańskiego, Marian Cichon. – Z oryginalnej cegły udało się nam odtworzyć południowy fragment ogrodzenia. Wypiaskowaliśmy, naprawiliśmy i zabezpieczyliśmy także kute metalowe przęsła.

Prace przy ogrodzeniu rozpoczęły się w styczniu a zakończone zostały w maju tego roku. Koszt inwestycji to 141 651 złotych.