Wiosenne zmiany w Pruszczańskim "Ogrodniku"

Jeszcze nieśmiało, ale nieuchronnie, w ZSOiO w Pruszczu Gdańskim widać wiosnę. Szkoła, której organem prowadzącym jest Powiat Gdański, przygotowała się na jej przyjście bardzo solidnie.
Przy szkole powstały nowe miejsca parkingowe, łącznie ze specjalnie wydzielonym miejscem postojowym dla osoby niepełnosprawnej, przeznaczonym dla działającej w dawnym internacie Poradni Psychologiczno Pedagogicznej. Wjazd na to miejsce wiedzie od ulicy Raciborskiego. Wystarczy podjechać i zadzwonić na nr podany na szlabanie.
Na głównej alei parkowej, zwanej „Aleją Absolwentów”, pojawiły się lampy, już wkrótce odtworzony zostanie także kolejny fragment historycznego ogrodzenia.
Najważniejszą zmianą jest jednak powstanie w szkole, w dwóch etapach bardzo nowoczesnej bezprzewodowej sieci internetowej. W pierwszym etapie budowa objęła budynek nr 2, a następnie sieć rozszerzono na budynek nr 1, gdzie dodatkowo powstała sieć kablowa dla administracji. Szkolna sieć internetowa została podzielona na odrębne podsieci, rozróżniając inne potrzeby nauczycieli i uczniów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań ułatwiona jest zarówno administracja siecią jak i korzystanie z niej. Powstała sieć jest dobrze dostosowana do obecnych i przyszłych potrzeb jednostki, co jest wynikiem bardzo dobrej współpracy z wykonawcą. Umożliwia to wprowadzanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań, pozwalających zachować szkole czołowe miejsce w możliwościach dydaktycznych dla uczniów. Dodatkowo stworzono także uczniom bezpłatny dostęp do internetu na terenie szkoły.
Kolejnym etapem rozwoju nowoczesnych usług w szkole, było wspólne z Powiatem Gdańskim, postępowanie na usługi telekomunikacyjne. W wyniku tego, w bardzo korzystnej cenie, został doprowadzony do szkoły światłowód o prędkość 200Mbit/s. Dzięki temu szkoła posiada jeden z najszybszych internetów w polskich szkołach i ponad dwukrotnie szybszy niż zalecany przez Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń kontrolujących dostęp do internetu założona jest blokada przed dostępem do treści zakazanych, wszystkie podsieci są odpowiednio zabezpieczone, a ponadto w sieci uczniowskiej ograniczona jest możliwość ruchu.
Dzięki powyższym działaniom Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim jest wysoko oceniany przez uczniów i rodziców.