15 lat pruszczańskiego pogotowia

Przedwczoraj mineło 15 lat istnienia Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego  w Pruszczu Gdańskim.

Swoją działalność SPPR rozpoczęło 01 kwietnia 2000 roku. Pierwszym Kierownikiem Pogotowia był lek. med. Andrzej Gutek, a Przełożoną pielęgniarka Janina Hoszcz, która nadal pracuje na tym stanowisku.
Biuro prowadziła Katarzyna Karwowska.
Załoga, która od początku pracowała do chwili obecnej to:
Pielęgniarki

1. Joanna Góra
2. Urszula Bartków
3. Grażyna Zaborowska
4. Grażyna Frąś
5. Maria Kowalska
6. Sabina Karc
7. Małgorzata Mizerska

Ratownicy
1. Krzysztof Ficek
2. Andrzej Gromada
3. Dariusz Dobrogodzki

O porządek i czystość dbały i dbają do chwili obecnej Panie: Danuta Jawelska i Irena Banach.
Dziś SPPR w Pruszczu Gdańskim to nowoczesna jednostka ratownicza, zapewniająca bezpieczeństwo ponad 100 000 osób w Powiecie Gdańskim.
Obecnie SPPR w Pruszczu Gdanskim, którego organem prowadzącym jest Starostwo Powiatu Gdańskiego, to cztery ambulanse systemu ratownictwa medycznego i jeden motocykl ratunkowy tj. jeden zespół  specjalistyczny i trzy zespoły podstawowe. Pogotowie zatrudnia  21 lekarzy, 35 ratowników medycznych i 12 pielęgniarek.
W 2014 roku ambulanse wyjeżdzały 6387 razy, a w Poradni Chirurgicznej udzielno 7895 porad. W 2014 roku udało się zakupić nowy defibrylator dzięki dotacji Starostwa, a ze środków własnych zakupiono  dwa toksymetry oraz pompę infuzyjną.