25 szkół z naszego powiatu w Rządowym Programie „Książki Naszych Marzeń”

Dobrą wiadomość podało Kuratorium Oświaty w Gdańsku : 25 szkół podstawowych z naszego powiatu zakwalifikowało się do Rządowego Programu „Książki Naszych Marzeń”. Oznacza to, że do końca tego roku kalendarzowego, szkoły będą mogły zakupić  do swoich bibliotek poczytne i cieszące się popularnością wśród uczniów książki. Wysokość pieniędzy będzie zależała od ilości uczniów w szkole i wynosiła od 1 000 do  2 170 zł.

Szkoły będą też musiały spełnić dodatkowe wymagania, by te pieniądze otrzymać, m. in. przeprowadzić z uczniami szereg zajęć propagujących czytelnictwo z wykorzystaniem metody projektu, współpracować z bibliotekami publicznymi i publicznymi bibliotekami  pedagogicznymi ze swojego rejonu, prowadzić akcję informacyjną wśród rodziców.

Beneficjentki tego programu to szkoły podstawowe w miejscowościach: Wojanowo, Borkowo, Wiślinka, Łęgowo, Straszyn, Warcz, Różyny, Skowarcz, Przywidz, Sobowidz, Czerniewo, Kłodawa, Mierzeszyn, Trutnowy, Wocławy, Giemlice, Cedry Małe, Cedry Wielkie, Lublewo, Bielkówko, Pręgowo, Kolbudy oraz trzy szkoły z Pruszcza Gdańskiego.