Akcja Profilaktyczna - Powiedz Stop Dopalaczom

W dniu 25 września o godzinie 12.00, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbyła się akcja profilaktyczna „STOP DOPALACZOM”.
Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Starosta Powiatu Gdańskiego, Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszczu Gdańskim, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

W happening wzięła udział młodzież powiatu gdańskiego z ZSO nr.1, ZSO nr 2 i 4, ZSOiO z Pruszcza Gdańskiego i z ZSR CKP z Rusocina.

Przypominamy że dopalacze to nic innego jak nowe narkotyki, których użycie stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia.

„Ciężko ze mną było. Zatrzymało mi akcję serca, oddychała za mnie maszyna"

to jeden z cytatów, który można było znaleźć na folderze informacyjnym rozdawanym podczas akcji „Stop dopalaczom”, której celem było promowanie zdrowego trybu życia, poprzez zaangażowanie w aktywne uprawianie sportu jako przeciwieństwo „nowoczesnej formy zabawy” jakimi są dopalacze.

„Dwie drogi – szczęśliwe życie bez zażywania”

Istotnym aspektem spotkania było aktywne angażowanie młodzieży szkolnej w wspólne zajęcia z Mistrzyniami Polski Rugby – „Biało Zielone Ladys” oraz I ligową drużyną RC Czarni Pruszcz.

Zwycięzca I edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz” Maciej „GLEBA” Florek zaoferował inną propozycją aktywności fizycznej jaką może być taniec.

„Zagrożenia jakie niosą dopalacze” „Prawne skutki handlu dopalaczami”

Wystąpienia przedstawiciela Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdański, a także stoisko z ulotkami oraz plakatami dotyczącymi dopalaczy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epid\emiologicznej w Pruszczu Gdańskim miało na celu uświadomienie jakie konsekwencje prawne oraz zdrowotne związane są z propagowaniem, rozprowadzeniem i handlem dopalaczami.