Apel do użytkowników parkingu przy ul. Niepodległości

Starostwo Powiatu Gdańskiego apeluje do kierowców parkujących na parkingu przy ulicy Niepodległości w Pruszczu Gdańskim na tyłach budynku Starostwa, o nie parkowanie na miejscach oznaczonych kopertami. Miejsca te przeznaczone są na użytek służbowy w godzinach pracy urzędu.
- Ideą powstania parkingu przy ulicy Niepodległości było kilka lata temu uwolnienie parkingu przed starostwem od samochodów służbowych i przy okazji stworzenie dodatkowych miejsc dla interesantów, oraz mieszkańców – mówi Jerzy Świs, naczelnik Wydziału Infrastruktury w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim. – Nie chcieliśmy dzielić parkingu na strefy, wyznaczając jedynie koperty, aby po godzinach pracy Starostwa mogli z niego korzystać inni użytkownicy. Mieliśmy nadzieję, że w ten sposób powstanie tak zwany „szybki” parking, służący wszystkim zainteresowanym.
Dziś tak na kopertach, jak i miejscach przeznaczonych dla mieszkańców i interesantów, nawet przez kilka dni parkują samochody a plac pod urzędem i pocztą zamienił się w parking osiedlowy.
- Apelujemy do użytkowników parkingu, aby bezwzględnie stosowali się do wyznaczonej tam organizacji ruchu. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, będziemy musieli pomyśleć nad częściowym wyłączeniem tego terenu z powszechnego użytku – ostrzega Jerzy Świs – Będziemy również sugerować pracownikom Starostwa aby nie pozostawiali swoich samochodów w sąsiedztwie urzędu, korzystając z parkingu np. przy ul. Grota-Roweckiego