Co słychać u kultowego Ursusa?

Postanowiliśmy sprawdzić, co słychać w garażu, w którym stoi zaparkowany Ursus C 451, wyremontowany wspólnymi siłami uczniów i kadry pedagogicznej ze szkoły w Rusocina i Starostwa Powiatowego

- 23 maja  byliśmy (z ciągnikiem) na Festynie Rodzinnym w Trąbkach. Zainteresowanie było naprawdę duże – mówi Piotr Chylak, nadzorujący całość zagadnień związanych z maszyną. -  W kwietniu chłopacy. którzy remontowali ciągnik i którzy właśnie zakończyli edukację w naszej szkole, przekazali swoje obowiązki czterem kolegom z II klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla zawodu mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Od dziś w Zespole Szkół Rolniczych – Centrum Kształcenia w Rusocinie, zaczynają się egzaminy zawodowe na warsztatach. Skończą się dopiero 23.06. Wtedy odwiedzimy garaże szkolne na nieco dłużej.