Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna ACADEMICA już działa w Bibliotece Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

Filia w Pruszczu Gdańskim Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku, jako jedna z ośmiu bibliotek w naszym województwie proponuje swoim czytelnikom elektroniczny dostęp do zbiorów cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych – ACADEMICA.

Za pośrednictwem terminala, który znajduje się w bibliotece pedagogicznej, czytelnik w szybki i nieodpłatny sposób może dotrzeć do potrzebnych materiałów, które są w zasobach Biblioteki Narodowej w Warszawie. Użytkownik biblioteki ma możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego. Obecnie w  bazie ACADEMICA zamieszczonych jest ponad pół miliona publikacji.

Tradycyjne wypożyczanie międzybiblioteczne polega na zamówieniu w swojej bibliotece książki dostępnej w innej bibliotece. Należy wtedy poczekać na nadesłanie zamówionej książki przez pocztę i opłacić koszty przesyłki.  Dopiero wtedy można z danej książki skorzystać na miejscu w swojej bibliotece.

System ACADEMICA oszczędza czas i pieniądze użytkownikom: proponuje udostępnianie publikacji w formie cyfrowej – również na miejscu, w lokalnej bibliotece.

Wystarczy być czytelnikiem biblioteki pedagogicznej, by otrzymać indywidualny kod dostępu i znaleźć w katalogu systemu ACADEMICA https://academica.edu.pl  poszukiwany tytuł.

Czytelnik na swoim komputerze rezerwuje sobie czas (dzień i godzinę) korzystania z książki,  a następnie musi udać się do Filii PBW w Pruszczu Gdańskim, gdzie na terminalu ACADEMICA udostępniona jest dla niego rezerwowana książka.

Zapraszamy do skorzystania z tego innowacyjnego systemu elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych. Nowa technologia to bez wątpienia ważny krok

w kierunku wyrównywania szans edukacyjnych na terenie całego naszego powiatu.