Dziesięć kursów komputerowych dla pruszczańskich seniorów za nami!

Miło nam poinformować, że w dniu 16 listopada br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim zakończył się dziesiąty już kurs komputerowy dla naszych seniorów.

Biblioteka  pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim od ponad trzech lat organizuje nieodpłatne kursy z zakresu podstaw obsługi komputera i Internetu w ramach programu  Polska Cyfrowa  Równych Szans. Zajęcia odbywają się w przyjaznej, kameralnej atmosferze a ich uczestnicy kończą cykl zajęć bogatsi  o nowe umiejętności.  Zajęcia prowadzi przeszkolony „Latarnik Polski Cyfrowej” w osobie kierownika placówki - Joanny Kowalczyk.

- Nauczanie seniorów to prawdziwa przyjemność. Są zdyscyplinowani, szybko się uczą. Nasze kursy wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Każdy z naszych seniorów ma możliwość pracy przy osobnym stanowisku komputerowym. A gdy kończą kurs, proszą o zapisanie swoich znajomych na jego następna edycję – mówi Joanna Kowalczyk.