Dziś nad ranem Powiat Gdański poniósł ogromną stratę

Dziś nad ranem Powiat Gdański poniósł ogromną stratę. W wieku 105 lat odeszła Józefa Krośnicka. Przedwojenny historyk, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, ambasador Pruszcza Gdańskiego, honorowa mieszkanka Trąbek Wielkich. Pionierka współczesnych badań nad historią Powiatu Gdańskiego. Twórczyni naukowego kanonu z zakresu dziejów Polaków na Gdańskich Wyżynach. Wychowawczyni i autorytet moralny. Całe życie poświęciła na  pomaganiu ludziom, krzewienie patriotyzmu i dobrych postaw obywatelskich. Świadek, aktywny uczestnik i kronika wszystkich najważniejszych wydarzeń mających miejsce w XX wieku. Do końca aktywnie funkcjonująca w przestrzeni Powiatu Gdańskiego.

Pogrążonej w żałobie Rodzinie i Najbliższym płynące z głębi serca wyrazy współczucia składają:

Starosta Gdański Stefan Skonieczny

Przewodniczący Rady Powiatu Gdańskiego Bogdan Dombrowski