Fundacja BURSZTYNOWYM SZLAKIEM zaprasza na III Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej „BURSZTYNOWA NUTKA”

Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej „BURSZTYNOWA NUTKA” organizowany jest przez Fundację BURSZTYNOWYM SZLAKIEM. W tym roku  odbędzie się po raz trzeci, 23 maja, w  godz. 11.00-16.00 w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna w Cieplewie, ul. Długa 20A.

Festiwal  to impreza kulturalna do udziału w której zapraszamy utalentowane dzieci z województwa pomorskiego w wieku 5-9 lat, które uczestniczą w dwóch konkursach: piosenki i plastycznym. Konkursy mają na celu popularyzację śpiewu wśród dzieci, poszukiwanie dzieci szczególnie uzdolnionych wokalnie i plastycznie. Zwieńczeniem Festiwalu jest Koncert Finałowy Laureatów oraz wydanie płyty CD z utworami konkursowymi „Dzieci – Dzieciom”. Okładkę płyty projektują dzieci w ramach konkursu plastycznego. Uczestnicy rywalizują w dwóch kategoriach: soliści i zespoły i walczą o statuetkę „BURSZTYNOWA NUTKA”.

Festiwalowi będzie towarzyszył festyn rodzinny w ramach którego odbywają się różne atrakcje kulturalno-rozrywkowe dla wszystkich mieszkańców regionu, sponsorowane przez firmy lokalne i darczyńców. Impreza ma również cel charytatywny - odbędzie sie licytacja różnych przedmiotów ufundowanych przez sponsorów, z której dochód zostanie w całosci przeznaczony na potrzeby leczenia 12-letniej Weroniki Hinz ze Straszyna.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego, Starosta Powiatu Gdańskiego i Wójt Gminy Pruszcz Gdański.

Wszystkie niezbędne informacje o Festiwalu dostępne są na stronie Organizatora: www.bursztynowym.pl