Gimnazjum Trąbki Wielkie stolicą powiatowego unihokeja

W dniach 5-6.11.2015 w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich odbyła się XVII Powiatowa Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców rocz. 2000 i mł..

W pierwszym dniu rywalizowały mistrzynie swoich gmin. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje z gmin; Cedry Wielkie- Gimnazjum  Cedry Małe, Pruszcza Gdańskiego - Gim. Przejazdowo, ZS Suchego Dębu oraz gospodynie Gim. Trąbki Wielkie.

Dziewczęta z Trąbek Wielkich okazały się najlepsze i awansowały do półfinału XVII Wojewódzkiej Gimnazjady. Uzyskały następujące wyniki, zremisowały 2:2 z Przejazdowem oraz  pokonały 2:1 Cedry Małe i  6:2 Suchy Dąb. Kolejne miejsca zajęły Suchy Dąb 4 pkt, Przejadowo 3 pkt i  Cedry Małe 0 pkt.

Tytuł wywalczył; Bruchmann Weronika, Cichocka Ewelina, Grzębska Nikola, Lefanczyk Wiktoria, Mądrzejewska Angelika, Myszyńska Justyna, Nowaczyńska Justyna, Pliszczyńska Martyna, Sildatk Aleksandra, Stoduś Aleksandra, Szuba Andżelika, Szymczyk Kamila i Willner Julia. Opiekun trener Zenon Kulwikowski.

Po dziewczętach do walki o tytuł mistrzowski przystąpili chłopcy. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje z Cedrów Wielkich, Pruszcza Gdańskiego, Suchego Dębu, Przejazdowa i gospodarze Trąbki Wielkie.

Gospodarze zwyciężyli zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze. Kolejno pokonali Pruszcz Gdański 3:0, Cedry Wielkie 5:0, Suchy Dąb 4:0 i Przejazdowo 4:1.  W tabeli na kolejnych miejscach uplasowali się ; Suchy Dąb  6 pkt, Pruszcz Gdański 3 pkt ( bramki 3:6 ), Przejazdowo 3 pkt ( bramki  3:8 ), Cedry Wielkie 0pkt.

Tytuł mistrzowski wywalczyli; Adrian Budnik, Chodowski Krystian, Czerwiński Jakub, Gadomski Krystian, Jóźwiak Patryk, Laskowski Kacper, Niedzwiecki Fabian, Nowaczyński Michał, Ossowski Aleksander, Panikowski Łukasz,  Wawrynowicz Filip, i Ziemann Paweł.  Opiekun trener Zenon Kulwikowski.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomu , a najlepsze trzy puchary ufundowane Starostwo w Pruszczu Gdańskim.

Zwycięskie zespoły będą reprezentować powiat gdański w kolejnym etapie XVII Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej  w drodze do finału, który zostanie rozegrany 25 listopada br. w Gdyni.