Hall, Sanepid i Wydział Komunikacji - zmiany w budynku Starostwa

Zakończył się remont hallu zabytkowego budynku przy ulicy Wojska Polskiego 16, będącego siedzibą Powiatu Gdańskiego.

Zabytkowy budynek powiatu wybudowano w latach 50-tych XX wieku w stylu polskiego socrealizmu. Przez ponad 60 lat reprezentacyjny hall, prowadzący na piętro budowli w zasadzie nie uległ zmianie. W tym roku zarząd powiatu stanął przed koniecznością jego modernizacji.

- Nowoczesne drzwi, punkt podawczy, znajdujący się na parterze, dodatkowa balustrada i oświetlenie schodów oraz wiele innych prac. Hall i schody wymagały poważnej modernizacji, która przy okazji musiała spełniać wymogi konserwatorskie - mówi Starosta Powiatu Gdańskiego, Stefan Skonieczny.

- Stworzyliśmy projekt który płynnie nawiązał do dawnego wystroju. Przy okazji pod sekretariatem stworzyliśmy komfortowe miejsce do siedzenia dla naszych gości.

- Remont hallu to nie jedyna modernizacja, odbywająca się w zabytkowym budynku. Na piętrach trwa wymiana podłóg. Prace odbywają się także przy ulicy Grunwaldzkiej 25, gdzie przygotowywane są nowe pomieszczenia dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - dodaje Wicestarosta Powiatu Gdańskiego, Marian Cichon.

- Przeniesienie PSSE do nowej siedziby zwolni połowę drugiego piętra budynku przy Wojska Polskiego 16, co pozwoli nam docelowo, po roszadach wewnątrz urzędu, zwiększyć docelowo liczbę stanowisk obsługi w Wydziale Komunikacji.