Inwestycyjna wiosna w Powiecie Gdańskim

Marzec 2017 to wielki początek nowych inwestycji w Powiecie Gdańskim. Ruszamy z kilkunastoma dużymi projektami. Niektóre – takie jak pogotowie, czy droga Sulmin – Otomin, mają strategiczne znaczenie i wymiar metropolitalny

W nowym budynku Pogotowia i PCPR w Pruszczu Gdańskim, którego głównym inwestorem jest Powiat Gdański, trwa układanie posadzek, instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej, układanie dachówek i budowa drogi dojazdowej.

- Prace trwają siedem dni w tygodniu, co sprawia że dotrzymany będzie  rychły termin oddania obiektu -mówi Wicestarosta Powiatu Gdańskiego, Marian Cichon. - Coraz łaskawsza pogoda umożliwia rozpoczęcie dużych prac drogowych. W tym tygodniu zaczniemy remont  drogi w miejscowości Kleszczewo. Wkrótce rozpoczniemy wraz z gminami, kolejny etap rozbudowy powiatowych dróg lokalnych, a wraz z nim dokończenie przebudowy ulicy Korzeniowskiego w Pruszczu Gdańskim, oczekiwaną przez wielu mieszkańców Gdańska i Powiatu Gdańskiego, przebudowę odcinka leśnego  drogi Sulmin – Otomin, a także urokliwej krajobrazowo drogi Domachowo – Zaskoczyn na odcinku „Alei Dębowej”.

W Ulkowych, Suchym Dębie i Wojanowie powstaną nowe chodniki, podobnie jak przy drodze Koszwały – Miłocin. Na drodze Pręgowo – Kolbudy Powiat utwardzi pobocze, a w Pszczółkach i Miłocinie wybuduje nowe ścieżki rowerowe.

Taki urodzaj inwestycji możliwy jest dzięki skutecznemu pozyskiwaniu przez Powiat Gdański funduszy zewnętrznych. Tak unijnych, krajowych jak i lokalnych.

Wiosna to także rozpoczęcie napraw cząstkowych dróg powiatowych przy pomocy technologii lania asfaltu na gorąco. Cały czas trwa także wycinka zakrzaczeń, naprawy uszkodzeń zimną masą bitumiczną  i sprzątanie poboczy, oraz czyszczenie przydrożnych rowów.