KGW Gołębiewko zdobywcą Grand Prix w VI Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich

W sobotę w Gimnazjum w Pszczółkach odbył się VI Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Panie z kół gospodyń z Gołębiewka, Kolnika, Jagatowa, Kiezmarka, Suchego Dębu oraz Przywidza rywalizowały w sześciu konkurencjach.

Zmagania Pań oceniało Jury w składzie:  Bogdan Dąbrowski - Wiceminister w Ministerstwie administracji i cyfryzacji,  Piotr Hałuszczak - prezes Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, Renata Wiczling - przedstawicielka Pomorskiej Izby Rolniczej, Alina Wysocka - przedstawicielka Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Małgorzata Mularczyk – Radna Powiatu Gdańskiego, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Waldemar Mik oraz Krystyna Narożnik z KGW "Skowarcz".

Jury miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców , gdyż poziom turnieju był bardzo wysoki. Laureaci poszczególnych konkurencji przedstawiają się następująco:

Kulinarna (tradycyjna sałatka z warzyw/owoców)  – KGW Gołębiewko

Edukacyjna (widokówka mojej miejscowości – KGW Przywidz

Wokalna (piosenka kabaretowa z incenizacją) – KGW Kolnik

Moda (w biało czerwonym jest mi do twarzy) - KGW  Kiezmark

Taneczna (taniec współczesny) – KGW Suchy Dąb

Dekoracja stołu – KGW Jagatowo

Imprezę zaszczycili swoją obecnością m.in. Wicewojewoda Pomorski Michał Owczarczak, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski, poseł na sejm Jan Kulas oraz Przewodniczący Rady Powiatu Gdańskiego Piotr Ołowski.

Puchar Grand Prix Turnieju, który ufundował i wręczał Starosta Gdański Stefan Skonieczny zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Gołębiewka,  które będzie reprezentować Powiat Gdański w Turnieju Wojewódzkim - 11 kwietnia w Tczewie.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i trzymamy kciuki za występ w turnieju wojewódzkim.

Dziękujemy sponsorom, tj. Bankowi Spółdzielczemu w Pszczółkach i Pruszczu Gdańskim, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnej, Pomorskiej Izbie Rolniczej, Piekarni Sobowidz w Różynach oraz Firmie Oceanic  za ufundowanie wspaniałych nagród dla uczestniczek Turnieju.