Narkotykom i dopalaczom mówimy nie!

Dnia 17 listopada 2015 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Warczu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na plakat profilaktyczny: "Narkotykom i dopalaczom mówimy nie!". Celem konkursu było ostrzeżenie dzieci i młodzieży przed skutkami spożywania środków odurzających. Był on odpowiedzią na zdarzenia jakie miały miejsce w kraju w czasie wakacji, a patronatem objął go pan Stefan Skonieczny Starosta Gdański. Nadesłano ok. 100 prac wykonanych dowolną techniką plastyczną przez uczniów klas szóstych szkoły podstawowej oraz gimnazjum ze szkół z terenu powiatu gdańskiego. Nagrodzeni i wyróżnieni gromadnie przybyli na uroczystość. Otrzymali oni upominki i dyplomy z rąk pana Stefana Skoniecznego Starosty Gdańskiego, Piotra Kalińskiego Naczelnika ds. Społecznych oraz pani Kierownik Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszczu Gdańskim jak również pani Małgorzaty Kujawskiej aspirant policji oraz gospodarza dyrektor szkoły Reginy Lepak-Figarskiej.

Nagrodzeni uczniowie to:

I miejsce - Mikołaj Szarowicz - ZS Nr 4 Pruszcz Gdański;
II miejsce - Patryk Warmbier – SP Sobowidz;
III miejsce - Weronika Strojecka - ZS Przywidz,

natomiast wyróżnieni to:

1.Natalia Ormańczyk – Z.K.P. i G Kolbudy;
2.Julia Antkiewicz – SP Mierzeszyn;
3.Monika Łys – ZS Straszyn;
4.Ilona Wycichowska – ORW Żuławski Słonecznik – Giemlice;
5.Liliana Maksyśko – ZS-P Borkowo;
6.Nikola Jędrzejczyk – SP Cedry Małe;
7.Zuzanna Droździk – SP nr 3 Pruszcz Gdański;
8.Mateusz Kucharczyk – S P Kłodawa;
9.Kinga Pokładnik – ZS Warcz.

Podczas uroczystości wyświetlony został spot pt.: "Przytomni", zachęcający do zdrowego i aktywnego trybu życia, bez zbędnych używek (szczególnie dopalaczy). Przygotowali go uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Warczu na krajowy konkurs zorganizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Podsumowaniem uroczystości była prelekcja na temat szkodliwości dopalaczy i innych używek w wykonaniu aspirant sztabowej policji pani Małgorzaty Kujawskiej z Pruszcza Gdańskiego. Po uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień wszyscy zgromadzeni w asyście pani Anny Zdancewicz psychologa szkolnego obejrzeli wystawę prac konkursowych i poczęstowali się pysznym ciastem. Pan Starosta wyraził swoje zadowolenie i aprobatę organizatorom Zespołu Szkół w Warczu z racji trafności wyboru tematu działań profilaktyczno-wychowawczych wśród młodzieży.