Narodowa Loteria Paragonowa - Warto zbierać paragony od lekarza i dentysty

Prywatna praktyka lekarska i dentystyczna to kolejna branża premiowana w Narodowej Loterii Paragonowej. Każdy, kto od stycznia do marca tego roku będzie zbierać paragony fiskalne z wizyt u lekarza i dentysty oraz zarejestruje je na stronie loterii, weźmie udział w losowaniu dodatkowej nagrody specjalnej, czyli Opla Insignii.

Losowanie „branżowe" odbędzie się 18 kwietnia. A tymczasem już 18 stycznia w TVP Regionalnej będzie można obejrzeć pierwsze losowanie nagrody specjalnej, które obejmie paragony zgłoszone w ostatnim kwartale 2015 r. z branży „fryzjerstwo i inne usługi kosmetyczne". Polacy zarejestrowali milion takich dowodów zakupu. Losowania specjalne będą raz na trzy miesiące towarzyszyć comiesięcznemu losowaniu Opla Astry i notebooków, w którym biorą udział wszystkie paragony wystawione za zakupy towarów lub usług na kwotę co najmniej 10 zł. Nagrania z losowania i wyniki będą też dostępne na stronie loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Przypominamy, że kolejnymi branżami premiowanymi Oplem Insignią będą „konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych" (II kwartał 2016 r.) oraz „restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów" (III kwartał 2016 r.).
O aktualnie premiowanej branży będziemy przypominać dodatkowo w spotach radiowych i telewizyjnych, emitowanych w 2016 r.
Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie)

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, dzięki której chcemy uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. I pokazać, że branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi. Pamiętajmy o tym, że osoby, które nie płacą podatków, oszukują w pierwszej kolejności swoich klientów. Z jednej strony pieniądze, które powinny później zostać wydane na bezpieczeństwo, zdrowie czy edukację naszych dzieci, są przez nich przywłaszczane. Z drugiej - cierpią drobni, uczciwi przedsiębiorcy. Każdego dnia muszą konkurować z oszustami, którzy wypychają ich z rynku grając nieuczciwie. Ministerstwo Finansów postanowiło poprawić tę sytuację i zainteresować konsumentów otrzymaniem paragonu. Chcemy nagradzać tych, którzy zachowują się odpowiedzialnie biorąc paragony lub proszą o nie w sytuacji, gdy sprzedawca sam ich nie wręcza.
Narodowa Loteria Paragonowa