Obchody 71 rocznicy Marszu Śmierci w gminie Cedry Wielkie

W dniu 26 stycznia 2016 r. w Cedrach Wielkich odbyły się obchody 71 rocznicy Marszu Śmierci. Uroczystości rozpoczęły się odprawieniem nabożeństwa w intencji ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Stutthof, w kościele pw. Świętych Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich. Po nabożeństwie, zaproszeni goście, przedstawiciele instytucji, delegacje placówek oświatowych oraz mieszkańcy przeszli w procesji pod Obelisk upamiętniający Marsz Śmierci, gdzie złożono kwiaty i znicze.

Druga część uroczystości miała miejsce w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich, gdzie goście mogli wysłuchać prelekcji nt. Marszu Śmierci , przygotowanej przez  Pana Marcina Owsińskiego kierownika działu edukacyjnego Muzeum Stutthof.  Podczas uroczystości, zostały wręczone nagrody dla dzieci i młodzieży ze Szkół z terenu Gminy Cedry Wielkie w ramach konkursu plastycznego pt. „Wolność - czy kiedyś nadejdzie?” zorganizowanym przez ŻOKiS. Z przygotowanych na konkurs prac, powstała wystawa, którą można było obejrzeć po zakończeniu obchodów.