Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji technicznej na przebudowę drogi powiatowej Lniska – Niestępowo

Na początku listopada b.r. Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim podpisało umowę z firmą projektową na wykonanie dokumentacji technicznej na przebudowę drogi powiatowej (Lniska – Niestępowo) – Gdańsk na leśnym odcinku Otomin – Sulmin. Prace projektowe zostaną zakończone w drugiej połowie 2016 roku, a realizację planuje się na rok 2017 pod warunkiem uzyskania dofinansowania.

Jednocześnie informujemy, iż z uwagi na nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego związane z korzystaniem z ww. odcinka drogi przez pojazdy ponadgabarytowe, postanowiono o zamontowaniu na leśnym odcinku drogi szykan uniemożliwiających przejazd pojazdom wielkotonażowym.