Pokaz akcji ratowniczej z udziałem Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP z Pruszcza Gdańskiego

W dniu 18.05.2015 r. na zadaniu pn. „Przebudowa Kanału Raduni na terenie Pruszcza Gdańskiego Etap 2 km 11+573 do km 12+811 zadanie realizowane w ramach projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław” – Etap I – Powiat Gdański. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, lata 2007 -2013” odbył się pokaz przebiegu akcji ratowniczej z udziałem Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP z Pruszcza Gdańskiego.

W ramach trwającego Tygodnia Bezpieczeństwa (inicjatywy sygnatariuszy Porozumienia Dla Bezpieczeństwa w Budownictwie) w firmie SKANSKA S.A.  – Generalnego Wykonawcy ww. zadania –– zaaranżowano wypadek samochodowy. Jadące auto ul. Wojska Polskiego wpadło do wnętrza Kanału Raduni tuż przed skrzyżowaniem z ul. Raciborskiego. Akcję ratowniczą rozpoczęli pracownicy budowy Wykonawcy, którzy po sprawdzeniu czynności życiowych poszkodowanych wezwali pomoc. Po kilku minutach na miejsce wypadku dotarły na sygnale dwa zastępy Straży Pożarnej. Strażacy niezwłocznie przystąpili do uwolnienia poszkodowanych z auta. Po rozcięciu karoserii wyciągnięto rannych i udzielono pierwszej pomocy, a następnie wydobyto auto z kanału przy użyciu sprzętu ciężkiego. Przy okazji ratownicy przeprowadzili pracownikom budowy szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzona akcja była świetnym sprawdzianem procedur Straży Pożarnej, a także przyczyniła się do zwiększenia świadomości i wiedzy budowlańców. Komendant Jednostki Straży Pożarnej i Kierownik Budowy jednoznacznie ocenili ćwiczenia na 5.