Pomorskie Święto Plonów to wydarzenie będące symbolicznym zwieńczeniem okresu żniwnego na terenie Województwa Pomorskiego. Tegoroczna edycja była kontynuacją organizowanych od lat Dożynek Wojewódzkich.

W tym roku wyjątkowo było to Święto dwudniowe, na którym Powiat Gdański mógł zaprezentować się z jak najlepszej strony. W dniach 17-18 września gościli reprezentanci 12 powiatów z Pomorza, prezentujący lokalną kulturę, tradycję oraz bogactwo kulinarne całego regionu.

Podczas Dożynek odbył się Konkurs na Najlepszą Prezentacje Powiatu, w którym Powiat Gdański zajął II miejsce! Dzięki zaangażowaniu pracowników oraz Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego z Pruszcza Gdańskiego nasze stoisko ubarwiały regionalne rękodzieła oraz ciasta własnego wypieku. Produkty lokalnych przedsiębiorców m.in Zakłady Mięsne Nowak, Browar Amber, Miód Pszczółkowski zachwyciły uczestników dożynek swoim smakiem a firma Ziaja  wysoką jakością kosmetyków.

W trakcie Dożynek Wojewódzkich odbyła się również Spartakiada organizowana przez Pomorskie Zrzeszenie LZS. Powiat Gdański po raz kolejny stanął na podium. Zajęliśmy III miejsce! Towarzyszyło nam tego dnia mnóstwo sportowych emocji, świetna atmosfera i zabawa. Rywalizacja obejmowała: dojenie krowy na czas, wyciskanie ciężarka 17,5kg, rzuty obuwiem w parach, slalom piłkarski, rzuty ringo dla starostów, slalom na taczce, skoki przez skakankę, a także slalom w workach po zbożu.

Dziękujemy wszystkim za zapał przy tworzeniu stoiska Powiatu Gdańskiego oraz tym, którzy nas odwiedzili podczas Dożynek Województwa Pomorskiego w Debrznie.