Wielkość czcionki

Current Size: 100%

Styl wyświetlania

Powiat Gdański 2016

Rok 2015 w Powiecie Gdańskim, był bez wątpienia okresem historycznym. Pieniądze na remont drugiego fragmentu Kanału Raduni, który z sukcesem został właśnie zakończony, sprawiły, że jeszcze nigdy Powiat Gdański nie miał tak dużego budżetu. Mimo to w 2016 roku nie zamierzamy zwolnić tempa.

Obecny rok w Powiecie Gdańskim to kolejne duże inwestycje. Udało się nam pozyskać z budżetu centralnego trzy miliony złotych na tegoroczne powiatowe inwestycje drogowe. Dzięki pozyskanym środkom, podobnie jak w poprzednich latach, wspólnie z samorządami, zamierzamy rozbudowywać i remontować kolejne drogi powiatowe. W ten sposób realizujemy plan stworzenia bezpiecznego i nowoczesnego systemu umożliwiającego komunikację wewnątrz powiatu gdańskiego, stanowiącego alternatywę dla głównych dróg krajowych i wojewódzkich. Obecnie czekamy na potwierdzenie przyznania nam funduszy z Urzędu Wojewódzkiego.

Rok 2016 to także przygotowania do wielkich zmian w Domu Pomocy Społecznej w Zaskoczynie. W ubiegłym roku przesunęliśmy w nowe miejsce rzeźbę”Macierzyństwo”. Teraz czas na konkrety dotyczące rozbudowy Domu Pomocy.

Rok 2016 będzie stał pod znakiem oświaty. Nowe wyzwania czekają nas tak w szkole specjalnej w Warczu, w szkole w Rusocinie, oraz w pruszczańskim ZSOiO, które obchodzi w tym roku niezwykłą rocznicę 70 lecia istnienia. Obie szkoły ponadpodstawowe to placówki unikatowe, które zasługują na to, aby stać się elitarnymi i doborowymi. Chcemy, aby wkrótce tak się stało. Rok 2016 to także zmiany w wydziale komunikacji. Wykonany w ubiegłym roku remont hallu i pomieszczeń budynku starostwa, oraz wyprowadzka Sanepid-u sprawiły, że dysponujemy nowymi powierzchniami, które zamierzamy przeznaczyć na rozbudowę Wydziału Komunikacji. Dzięki modernizacjom zwiększymy liczbę stanowisk operacyjnych, co przełoży się na poprawę komfortu obsługi interesantów.

Jednym z najważniejszych wyzwań najbliższych miesięcy będzie także budowa nowej siedziby pogotowia i PCPR i przebudowa skrzyżowania Raciborskiego – Grunwaldzka. Chcemy także zacieśnić i zintensyfikować współpracę z organizacjami pozarządowymi, które w szerokim zakresie korzystają z dofinansowań i różnych form wsparcia ze strony Powiatu Gdańskiego.

Stefan Skonieczny
Starosta Powiatu Gdańskiego

Gminy Powiatu Gdańskiego

  • Gmina Cedry Wielkie
  • Gmina Kolbudy
  • Gmina Pruszcz Gdański
  • Pruszcz Gdański
  • Gmina Przywidz
  • Pszczółki
  • Gmina Suchy Dąb
  • Gmina Trąbki Wielkie