Powiat Gdański – ruszają wielkie przebudowy

Powiat Gdański przekazał wykonawcy plac budowy skrzyżowania Grunwaldzka – Raciborskiego – Wojska Polskiego. Ze względu na pogodę, na razie wykonane zostaną wstępne prace przygotowawcze. Poważniejsze prace ruszą zaś nie wcześniej niż za miesiąc.

Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej i ulicy Raciborskiego, to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych, które pozostały do wykonania na terenie Pruszcza Gdańskiego. To wspólne przedsięwzięcie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Powiatu Gdańskiego i Miasta Pruszcz Gdański.

Powiatowy Wydział Infrastruktury przygotowuje także przetargi na remonty dróg w ramach tegorocznej puli środków z rządowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W tym roku z budżetu centralnego Powiat Gdański otrzyma trzy miliony złotych. Łączna kwota inwestycji to 8 milionów złotych. 5 mln  dołoży Starostwo i poszczególne samorządy. Tak jak w poprzednich latach, remontowane będą całe odcinki dróg i budowane będą chodniki.

Zima to czas wycinki zakrzaczeń, powstałych przy drogach powiatowych. Obecnie drogowcy usuwają krzaki na drodze Gołębiewo – Pruska Karczma. Wiosną ruszą naprawy cząstkowe. W tym roku naprawionych będzie 8 tyś metrów kwadratowych dziur na terenie całego Powiatu Gdańskiego.  W 2016 roku Powiat przebuduje także most w Lędowie, w przypadku uzyskania dofinansowania  z rezerwy subwencji budżtu panstwa. W planach jest również przebudowa mostu przy ul. Przemysłowej w Kolbudach.