Sześć mostów w sześć lat

Padł kolejny rekord w historii Powiatu Gdańskiego. Przez ostatnie sześć lat Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim wyremontowało sześć mostów na ważnych drogach powiatowych

- To wynik nie notowany w historii Powiatu Gdańskiego. Wcześniej remont przeprawy był pewnego rodzaju wydarzeniem. Po stworzeniu przez nas powiatowego planu remontów i rekonstrukcji mostów co roku robimy przynajmniej jeden - mówi Marian Cichon, Wicestarosta Powiatu Gdańskiego.

Przez ostatnie sześć lat poważnym pracom remontowym, lub rekonstrukcji poddano przeprawy w Kłodawie, Bielkówku, Wróblewie, Stanisławowie, Przywidzu, Lędowie.
Trwają prace projektowe, które pozwolą na remont przepraw w Kolbudach i Borzęcinie.

Reasumując: sześć mostów zrobionych i dwa w planach. To oczywiście nie koniec, bo w administracji Powiatu Gdańskiego znajduje się 31 konstrukcji mostowych. Każda z nich co roku przechodzi przegląd i prace konserwacyjne. Jest co robić.

Most Bielkówko
Most Przywidz