Wielkość czcionki

Current Size: 100%

Styl wyświetlania

Powiatowe inwestycje 2018

W ramach węzłów integracyjnych zbudowane zostaną dwie ścieżki rowerowe: w Pszczółkach i z Pruszcza Gdańskiego do Radunicy. Ponieważ w tym roku, pierwszy raz od lat, Wojewoda Pomorski nie przyznał  Powiatowi Gdańskiemu środków na rozbudowę dróg lokalnych, Zarząd Powiatu postanowił stworzyć z własnych środków odrębny fundusz gminno – powiatowy. Najważniejszą, wspólną inwestycją gminno – powiatową, będzie przebudowa  ul. Słowackiego w Pruszczu Gdańskim. Łącznie miasto i powiat przeznaczą na ten cel 5 milionów złotych. W ramach funduszu, w Gminie Wiejskiej Pruszcz Gdański wykonana zostanie chodnik Bogatka- Wiślinka etap I oraz fragment chodnika przy ul. Gdańskiej w Rusocinie. W Kolbudach budowa chodnika Bielkówko – Bielkowo. W Suchym Dębie drugi etap budowy chodnika w kierunku miejscowości Grabiny Zameczek, prace porządkowe i budowlane przy figurze w Ostrowitem oraz dojście do przystanku autobusowego w miejscowości Krzywe Koło. W Przywidzu zrealizowany zostanie pierwszy etap budowy chodnika Trzepowo – Piekło oraz remont 200 metrów jezdni drogi Przywidz – Szpon. W Gminie Trąbki Wielkie rozważana jest możliwość budowy chodników w miejscowościach: Cząstkowo etap II, Trąbki Małe i Gołębiewo. W Gminie Pszczółki, przebudowane zostanie 500 metrów drogi Pszczółki – Różyny wraz z chodnikiem, a w Gminie Cedry Wielkie wykonany zostanie remont ul. Maciej Płażyńskiego wraz z chodnikiem.

Dodatkowo Powiat Gdański zamierza wykonać kanalizację deszczową przy ulicy Obrońców Wybrzeża w Pruszczu Gdańskim, zagospodarować teren przy ulicy Raciborskiego 2A i poddać rewitalizacji teren wokół zabytkowego budynku przy ulicy Grunwaldzkiej 25.

W 2018 roku wykonana zostanie również kompleksowa termomodernizacja budynku warsztatów i budynku internatu w Zespole Szkół Rolniczych w Rusocinie. Będzie to kolejny etap zadania, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, które obejmowało w ubiegłym roku termomodernizację budynków w Zespole Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim.  

Gminy Powiatu Gdańskiego

  • Gmina Cedry Wielkie
  • Gmina Kolbudy
  • Gmina Pruszcz Gdański
  • Pruszcz Gdański
  • Gmina Przywidz
  • Pszczółki
  • Gmina Suchy Dąb
  • Gmina Trąbki Wielkie