Pracujemy nad planem zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego

Dobiega końca pierwszy etap prac nad planem zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Gdańskiego. Plan transportowy, który będzie wdrażany od 01 stycznia 2017 r. jest dokumentem wyznaczającym sieci komunikacyjne na terenie naszego Powiatu oraz określającym wymagane standardy świadczonych usług przez przewoźników wykonujących przewozy o charakterze użyteczności publicznej.

-20 października zakończyły się konsultacje społeczne na temat Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Gdańskiego –mówi Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Ołowski. - Otrzymaliśmy wiele cennych uwag. Zainteresowanie rozwojem lokalnego transportu okazało się być tak duże, a wniesione uwagi istotne z punktu widzenia interesów Mieszkańców Powiatu, że podjęto decyzję o kontynuowaniu prac nad kolejnym etapem rozbudowy naszego dokumentu.

- Planowane działania będą obejmowały swoim zasięgiem dalsze linie komunikacyjne – dodaje Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny. - Mamy nadzieję, że uda nam się uwzględnić kolejne oczekiwania mieszkańców oraz zaproponować rozwiązania służące lepszemu rozwojowi naszej lokalnej społeczności.