Rozpoczyna się 22 edycja konkursu Piękna Wieś Pomorska

Wzorem lat ubiegłych zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Karty zgłoszeń są przyjmowane do 15 maja 2015 r. w urzędach gmin.

Organizatorami konkursu Piękna Wieś Pomorska 2015 są: Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, a współorganizatorami - urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.

Główną ideą konkursu jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi i jakości życia na wsi, a także podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej.

Na etapie gminnym wsie i zagrody oceniane będą w czerwcu, w lipcu natomiast odbędzie się etap powiatowy. Najpiękniejszą pomorską wieś poznamy pod koniec października.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

PDF icon karty_zgloszen.pdf437.17 KB
PDF icon regulamin_konkursu_pw2015.pdf1.21 MB