Spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie strategii metropolitarnej

Powiat Gdański w dniu 9 października b.r.  był gospodarzem  spotkania nt. Strategii Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot Strategia 2030. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Nr 1 w Pruszczu Gdańskim i wzięli w nim udział przedstawiciele  władz samorządowych, szkół, jednostek i organizacji z terenu Powiatu. Gości przywitał Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny. O potrzebie współpracy metropolitarnej w kontekście dotychczasowych doświadczeń z funkcjonowania samorządu terytorialnego opowiadał uczestnikom Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.  Strategia wyznacza obszary i kierunki współpracy na najbliższe kilkanaście lat. To najważniejszy dokument strategiczny dla rozwoju metropolii.