Uchwalono budżet Powiatu Gdańskiego na 2016 rok

W świątecznej atmosferze odbyło się wczoraj ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Powiatu Gdańskiego. Najważniejszym punktem odbywających się po sobie dwóch sesji było uchwalenie projektu budżetu Powiatu Gdańskiego na 2016 rok. Przy obecności 21 radnych, uchwałę budżetową podjęto 19 głosami „za”.
Ponadto zatwierdzono uchwały m.in. w sprawie powołania Rady Społecznej przy SPPR w Pruszczu Gdańskim, udzielenia pomocy finansowej Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański na wparcie realizacji przyszłorocznego projektu: „Faktoria Kultury” i zawarcia umowy partnerskiej z Miastem Pruszcz na realizację projektu „Pruszcz Gdański Mieszczański – Muzeum Historii Miasta”. Przyjęto również „Program Opieki nad Zabytkami Powiatu Gdańskiego na lata 2016-2019.
Swoją obecnością zaszczycił zgromadzonych Wojewoda Pomorski, do niedawna Radny Powiatu Gdańskiego Dariusz Drelich. W imieniu Rady Powiatu Gdańskiego z okazji powołania na nowe stanowisko, Przewodniczący Piotr Ołowski oraz Starosta Stefan Skonieczny przekazali gościowi gratulacje i życzenia.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, ostatnie tegoroczne spotkanie Rady Powiatu było również okazją do złożenia sobie życzeń, podzielenia się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania.