Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Pruszczu Gdańskim

W środę 11 listopada wspólnie z mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego, władzami samorządowymi, organizacjami kombatanckimi oraz służbami mundurowymi świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Po uroczystej Mszy Świętej w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim, rozpoczęła się część oficjalna na placu Jana Pawła II przed budynkiem Starostwa. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny. Pod pomnikiem „Nike” złożono symboliczne wieńce i wiązanki kwiatów.

Asystę, zgodnie z ceremoniałem wojskowym zapewnili żołnierze z 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim.
Uczestnicy obchodów mogli również obejrzeć widowisko historyczne w wykonaniu członków Stowarzyszenia Gloria Victoria oraz spróbować wojskowej grochówki.