Uroczyste obchody zakończenia II wojny światowej

W piątek 08 maja b.r. na Placu Jana Pawła II przed Starostwem odbyły się obchody 70-tej rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Po powitaniu uczestników uroczystości przez Starostę Gdańskiego Stefana Skoniecznego oraz wystąpieniu Prezesa Oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP płk Stanisława Skrzypskiego odbył się apel poległych i salwa kompanii honorowej 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Następnie organizacje kombatanckie, delegacje Wojska Polskiego, przedstawiciele służb, instytucji oraz mieszkańców Powiatu złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Nike.

W 70 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w sali obrad Rady Powiatu Gdańskiego odbyło się również zebranie pruszczańskiego koła Związku Inwalidów Wojennych RP. Na zebraniu władze koła udekorowały Starostę Powiatu Gdańskiego, Stefana Skoniecznego, Wójt Gminy Wiejskiej Pruszcz Gdański, Magdalenę Kołodziejczak, oraz Piotra Kalińskiego i Majora Rafała Myrcika Krzyżem 95 lecia ZIW RP.

- Ten krzyż należy nie do mnie, lecz całego społeczeństwa Powiatu Gdańskiego. Dbanie o pamięć to przecież nasze wspólne zadanie - powiedział w trakcie uroczystości wręczenia krzyża Starosta Stefan Skonieczny.