Ważna inwestycja Samorządu Województwa w Powiecie

Samorząd Województwa Pomorskiego przygotowuje się do rozpoczęcia przebudowy niezwykle ważnej drogi wojewódzkiej  nr 222 w m. Trąbki Wielkie.
-  Droga 222 jest ważnym dojazdem do autostrady A1 w dwóch punktach - węzeł w Stanisławie oraz węzeł Rusocin, a także stanowi dojazd do dwóch ważnych aglomeracji jakimi są Gdańsk oraz Starogard Gdański - mówi Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Ryszard Świlski. -  Obecny stan drogi na odcinku Gołębiewko do Trąbek Wielkich nie spełnia żadnych wymaganych parametrów, stąd konieczny jest remont.
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 222 w m. Gołębiewko obejmie odcinek od strony Gdańska, od dawnego przejazdu kolejowego do końca miejscowości, łącząc się z wykonaną wcześniej przebudową. Remont 2,323 km drogi kosztowac będzie  16 460 379,13 zł. W ramach projektu zostanie podniesiona nośność drogi do 115 kN/oś. Zostaną wybudowane chodniki i ciągi pieszo-rowerowe wzdłuż planowanych rozbudów czy też przebudów. W miejscowościach wykonane zostaną zatoki autobusowe oraz usprawniony zostanie system odwodnienia poprzez budowę kolektorów deszczowych.