Znamy budżet 2016 dla Powiatu Gdańskiego

77 milionów po stronie wydatków. 21 milionów na inwestycje. Ponad 15 milionów złotych na oświatę. Z powodu zakończenia remontu Kanału Raduni, budżet Powiatu Gdańskiego będzie mniejszy niż 2015 roku. Mimo to na wiele zadań wydatkowanych zostanie więcej pieniędzy.

- Tegoroczny budżet Starostwa wynosił ponad 90 milionów złotych. Przyszłoroczny zaś 76,9. 14 procentowa różnica to kwota którą otrzymaliśmy na remont Kanału - mówi Starosta Powiatu Gdańskiego, Stefan Skonieczny. - W przyszłym roku nadal sporo wydamy na inwestycje. W kwocie 21 milionów ujęty będzie między innymi remont skrzyżowania Grunwaldzka/Raciborskiego, kolejne remonty dróg powiatowych czy rekonstrukcja zabytkowego płotu przy ulicy Grunwaldzkiej 25. I najważniejsza inwestycję - budowa pogotowia i PCPR.

900 tysięcy więcej niż w roku 2015 wydatkowane zostanie na oświatę. Łącznie będzie to kwota 15 milionów złotych. Wydatki na pomoc społeczną wzrosną aż o 19 procent. Z kwoty 11 300 000 złotych do 13 500 000 złotych.

Powiat rozwija także system spierania organizacji pozarządowych, w formie grantowej.